تبلیغات
مهدویت 2 - انتظار و مهدویت در بیانات مقام معظم رهبری

انتظار و مهدویت در بیانات مقام معظم رهبری

جمعه 24 دی 1389 02:33 ب.ظ

نویسنده : احمد دهداری
امروز با انقلاب اسلامى ما كه در خط ایجاد عدالت در سطح جهان است انقلاب حضرت مهدى ( ارواحنا فداه ) یك گام بزرگ به هدف خود نزدیك شد. نه فقط بوجود آمدن حكومت اسلامى آن عاقبت موعود را به عقب نمى‏اندازد بلكه آن را تسریع هم مى‏كند و این است معناى انتظار .

 

 

 

 

* انقلاب ایران، امتداد حركت انبیاء و مقدمه‏ ظهور امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف)
----------------------------------------------------------------------------------------------------
انقلاب ما در راه آن هدفى كه امام زمان براى تأمین آن هدف مبعوث مى‏شود و ظاهر مى‏شود یك مقدمه‏ى لازم و یك گام بزرگ بوده . ما اگر این گام بزرگ را برنمى‏داشتیم، یقینا ظهور ولى‏عصر ( صلوات الله علیه و عجل الله تعالى فرجه الشریف ) به عقب مى‏افتاد. شما مردم ایران و شما مادران شهید داده و پدران داغدار و افرادى كه در طول این مبارزه زحمت كشیدید بدانید ؛ و شما اى امام بزرگوار امت بدانید (كه بهتر از همه‏ى ما مى‏دانید) شما موجب پیشرفت حركت انسانیت به سوى سرمنزل تاریخ و موجب تسریع در ظهور ولى‏عصر ( صلوات الله علیه ) شدید. شما یك قدم این بار را به منزل نزدیكتر كردید. با این انقلاب كه مانع را كه همان دستگاه و نظام پلید ظلم در این گوشه‏ دنیا بود و سرطان بسیار خطرناك و موذى و آزاردهنده‏اى بود این را كندید و قلع و قمع كردید. (1)

* جمهورى اسلامى ، نمونه‏ كوچك از حكومت جهانى مهدوى
-------------------------------------------------------------------
جمهورى اسلامى نتیجه‏ى برداشت صحیح از اعتقاد به امام زمان و الگوى كوچكى براى آن حكومت عظیم جهانى است. (2)

* انقلاب اسلامى ، از بین برنده‏ مفهوم انتظار مخرب
----------------------------------------------------------
كسانى كه مغرض و یا نادان بودند، این طور به مردم یاد داده بودند كه انتظار، یعنى این كه شما از هر عمل مثبت و از هر اقدام و هر مجاهدت و هر اصلاحى دست بكشید و منتظر بمانید تا صاحب عصر و زمان خودش بیاید و اوضاع را اصلاح كند و مفاسد را برطرف نماید! انقلاب، این منطق و معناى غلط و برداشت باطل را، یا كمرنگ كرد و یا از بین برد. (3)

* انقلاب اسلامى ، نمونه‏ كوچكى از انقلاب مهدوى
--------------------------------------------------------
همه‏ى خصوصیاتى كه در ظهور مهدى (علیه‏السلام) هست در یك مقیاس كوچك در انقلاب اسلامى ملت ایران هم هست. در آنجا هم مخاطب حضرت بقیة الله همه‏ مردم عالمند؛ یعنى در آن لحظه‏اى كه به خانه‏ى كعبه پشت مى‏دهد و تكیه مى‏كند و دعوت خود را با صداى بلند فریاد مى‏كند، صدا مى‏زند «یا اهل العالم» . انقلاب اسلامى ما هم، از آغاز اعلام كرد كه مخصوص یك ملت و یك قوم و یك كشور نیست، همچنانى كه آن بزرگوار با همه‏ قدرت‏هاى بزرگ جهان ستیزه مى‏كند و در مى‏افتد، انقلاب ما هم با دست خالى و فقط با تكیه به نیروى ایمان با همه‏ قدرت‏هاى عظیم جهانى مقابل شد. همان طورى كه ظهور حضرت مهدى هم حساب‏هاى مادى و معمولى را به هم مى‏ریزد، انقلاب ما هم همه‏ى حساب‏ها را به هم ریخت. (4)

* هم‏نوایى شعارهاى انقلاب اسلامى با انقلاب امام عصر(عج)
-------------------------------------------------------------------
شعارهایى كه امام زمان (عجل الله تعالى فرجه ) بر سر دست خواهد گرفت و عمل خواهد كرد ، امروز شعارهاى مردم ماست؛ شعارهاى یك كشور و یك دولت است . این خودش یك گام بسیار بلندى به سوى اهداف امام زمان است .(5)

* انقلاب اسلامى ، مقدمه پیدایش حكومت فراگیر مهدوى
---------------------------------------------------------------
سال‏ها ما كوشش مى‏كردیم تا به مردم تفهیم كنیم حضرت مهدى(عج) در یك زمینه‏ مساعد و مناسبى ظهور خواهد كرد نه در یك زمینه نامساعد؛ اما كسانى بودند كه در آن زمان فكر مى‏كردند دنیا باید پر از ظلم و جور شود تا اینكه حضرت مهدى (عج) بیاید. در حالى كه ما مى‏گفتیم چون حكومت حضرت مهدى (عج) یك حكومت اسلامى صددرصد مى‏باشد، قبل از این صددرصد مى‏بایستى ده‏درصد، بیست‏درصد، سى‏درصد، هفتاددرصد، نوددرصد بوجود بیاید تا اینكه به آن صددرصد برسیم و لذا شما الان مى‏بینید حكومت ما چند درصد حكومت اسلامى است. هر چه هست به همین ترتیب پیش خواهد رفت تا اینكه حكومت مهدى (عج) برسد؛ كه آن حكومت صددرصد اسلامى است، آن هم نه فقط در این نقطه از عالم بلكه در همه جا. (6)

* انقلاب اسلامى ، ترجمان انتظار واقعى
-------------------------------------------
امروز با انقلاب اسلامى ما كه در خط ایجاد عدالت در سطح جهان است انقلاب حضرت مهدى ( ارواحنا فداه ) یك گام بزرگ به هدف خود نزدیك شد. نه فقط بوجود آمدن حكومت اسلامى آن عاقبت موعود را به عقب نمى‏اندازد بلكه آن را تسریع هم مى‏كند و این است معناى انتظار . (7)

* انقلاب اسلامى ، راهى به سوى ظهور امام عصر(عج)
-----------------------------------------------------------
این راه گرچه كوتاه مدت نیست، اما همان راهى است كه بالاخره به نجات بشریت منتهى خواهد شد. همان راهى است كه ان‏شاءالله زمینه‏هاى ظهور مهدى موعود (صلوات الله علیه و عجل الله فرجه ) را فراهم خواهد كرد. (8)

* هدایت امام عصر (عج) ، شرط موفقیت ما در احیاى تمدن اسلامى
-------------------------------------------------------------------------
با ملتى كه ایستاده و به نیروى خود تكیه كرده است ، هیچ كارى نمى‏توانند بكنند. همه‏ راه‏ها به روى آن‏ها بسته است. اگر سخت‏گیرى كنند، آن‏ها ضرر مى‏كنند. اگر فشار وارد بیاورند، آن‏ها ضرر مى‏كنند. اگر حمله كنند، آن‏ها ضرر مى‏كنند؛ چون جوهر ایستادگى و مقاومت در یك ملت ، جوهر نفیس و گران‏قدرى است. با همین جوهر است كه ملت ایران به فضل پروردگار ، با هدایت الهى با كمك‏هاى معنوى غیبى و با ادعیه‏ زاكیه و هدایت‏هاى معنوى ولى الله الاعظم ( ارواحنا فداه ) خواهد توانست تمدن اسلامى را بار دیگر در عالم سربلند كند و كاخ باعظمت تمدن اسلامى را برافراشته نماید. این ، آینده قطعى شماست. جوانان، خودشان را براى این حركت عظیم آماده كنند. نیروهاى مؤمن و مخلص، این را هدف قرار دهند. (9)

* حكومت مهدوى ، الگوى حركت انقلاب
-------------------------------------------
به آینده روشن بشریت اعتقاد داریم و ویژگى‏هاى اجمالى این حكومت نیز براى ما به وضوح روشن است. با برخوردارى از این شناخت است كه ما خود را براى تحقق آن آماده مى‏سازیم و اعتقاد داریم كه باید حركتمان با الهام از این الگوى ارزنده در جهت تشكیل و تحقق آن باشد. (10)

* حكومت امام عصر (عج) ، معیار عملى جمهورى اسلامى
---------------------------------------------------------------
در نظام اسلامى كه مظهر كامل آن، حكومت حضرت بقیة الله (ارواحنا فداه) است، فریب و حیله‏گرى براى جلب آراء مردم، خودش جرم است. استفاده از قدرت براى به دست آوردن پول، یكى از بزرگترین جرایم است. آن جا یاران حضرت مهدى موظفند در سطوح پایین زندگى كنند. نظام اسلامى ما پرتو كوچكى از آن حقیقت درخشان است. ما هرگز این ادعا را نكردیم و نمى‏كنیم ؛ اما باید نشانه‏اى از او داشته باشیم. در نظام اسلامى ، مراكز قدرت و كسانى كه دستگاه‏هاى مختلف و مدیریت‏ها و امضاءها را در اختیار دارند، باید به جمع ثروت شخصى براى خود، به عنوان یك گناه نگاه كنند... . اگر خداى نكرده چنین چیزى براى ملت ما رواج پیدا كند، یك فاجعه است. این چیزى است كه با نظام اسلامى و با انتظار مهدى موعود كاملا منافات دارد.(11)


* خدمت به انقلاب، مصداق انتظار ظهور
-------------------------------------------
هر قدمى كه در راه استوارى این انقلاب اسلامى برمى‏دارید یك قدم به ظهور مهدى نزدیك‏تر مى‏شوید. (12).

پی نوشت ها :

1- در مكتب جمعه ، صص 202 و 201، 59/4/6
2- خطبه‏هاى نماز جمعه، رسالت 67/1/12
3- سخنرانى در دیدار با اقشار مختلف مردم و میهمانان داخلى و خارجى شركت كننده در سمینار » تبیین حكم تاریخى حضرت امام خمینى (ره) « ، در سالروز میلاد امام عصر (عج) ، 69/12/11
4- در مكتب جمعه، ص 250، 60/3/29
5- در سالروز میلاد خجسته امام زمان (عج)، 79/8/22
6- مصاحبه‏ها، ص 223، 1360ش
7- در مكتب جمعه ، ص 250، 60/3/29
8- در سالروز عید سعید غدیر خم ، 79/12/24
9- در دیدار ایثارگران ، در سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامى ، 76/5/29
10- خطبه‏هاى نماز جمعه تهران، رسالت 66/1/21
11- در دیدار اقشار مختلف مردم به مناسبت نیمه شعبان در مصلاى تهران ، 81/7/30
12- در مكتب جمعه، ص 251، 60/3/29

 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -